Historie zásnubních prstenů

Prsteny se používaly jako symbol po celá staletí. První prsteny se objevily již ve starověkém Egyptě kolem roku 3000 před n. l. Kruh bez začátku a konce byl pro Egypťany symbolem věčnosti.
Místo zlata se však jako materiál používalo rákosí spletené do kroužků. Na začátku 13. století tehdejší papež Innocent III. vydal nařízení týkající se období od zásnub k samotné svatbě a v rámci tohoto nařízení se staly zásnubní prsteny populární – symbolizovaly totiž příslib budoucího sňatku. Zásnubní prsten s diamantem v podobě, v jaké ho známe dnes, se začal používat až ve 30. letech minulého století.
Porozumění historii zásnubních prstýnků může snoubencům pomoci uvědomit si, jak významným šperkem tyto kroužky jsou. Zásnubní prsten představuje jeden z důležitých drobných detailů, který značí změnu a oslavy.
Zásnubní prsten nosí ženy od zásnub do svatby zpravidla na prsteníčku levé ruky. Levá ruka je blíže k srdci a nošení prstýnku na ní má tedy symbolizovat lásku k partnerovi.
 
276034604_502508804801204_7182707553453972001_n

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení